Misyon, Vizyon

Misyon, Vizyon

Medi Anaokulu olarak; geçmişten gelen birikimimizle güvenli, yeterli donanıma sahip, tecrübeli kadromuzla, mutlu, sosyal ve hayata hazır çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Çocuk eğitiminde sevgi, sabır, anlayış ve hoşgörünün ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve eğitim felsefemizi de buna göre şekillendirdik.

Çocuk Eğitiminde temel amaç, çocuğu duygusal ve zihinsel olarak iyi tanımak, bulunduğu pozisyonu iyi bir şekilde tespit ettikten sonra gelişmesine yardımcı olmaktır. Bu noktada sonuçtan çok çocuğun kat ettiği mesafe önem kazanır. Eğer çocuk bahsedilen süreçte isteyerek ve keyifle yapılan etkinliklere katılıyorsa başarı da beraberinde gelir.

Bu süreci destekleyen en önemli etkinlik ise oyundur. Bizim eğitim anlayışımızda oyun, eğitsel etkinliklerin merkezinde bulunur. Oyun zamanları çocuğun duygusal ve fiziksel yönden gelişimini destekleyecek şekilde düzenlenmiştir.

Bütün bunların dışında, bize göre okul öncesi dönem öğrenmeye ilgi uyandırma ve çocuktaki gizli kalmış potansiyeli ortaya çıkarma safhasıdır. Çocuklarımızı ilköğretime hazırlamak, sağlıklı bir eğitim –öğretim hayatının temellerini atmak ana hedefimizdir.