Veli Görüşü

Şule Keklik

“Eğitim ağaca benzer, kökleri okul öncesidir. Ne kadar doğru, dolu bir söz. Çocuğun yeşerip, hayata ilk adımlarını attığı evinden, çiçekler açacağı, kendini, hayatı, eşsiz penceresinden görmeye başlayacağı “ilk” okul yoluna uzanan köprü, şüphesiz çok önemlidir.

Eğitim, kitap, defter kendimi bildim bileli hep hayatımın içinde olmuştur. Çocuklarımın da bu yönde kalıcı adımlar atmaları temennimiz. Kızım Gülfem’in eğitim serüveninde, akraba tavsiyesiyle “Medi Ailesi’yle” tanıştık Son derece sıcak, güler yüzle karşılandık. Bu tanışmayı iyi bir şans olarak nitelendiriyorum. Güvenmek, emanet etmek, önemli kavramlar. Zaman geçtikçe, doğru bir eğitim kurumu seçmiş olmaktan daha da memnun olduk. “Medi Anaokulu” eğitime bakışın Gülfem’in kendine olan güvenini pekiştirmesine, kabiliyetlerinin farkına varmasına, en önemlisi sevgi dolu, güzel ahlaki değerlerle büyümesine katkısı son derece değerli. Teşekkür ediyorum. Taze ruhları işleyen öğretmenleri ise, güler yüzlü, sabırlı, itinalı. Çocukların bireysel yatkınlıklarını inceliyor ve bilgilendirmeler yapıyorlar. Bu önemli bir detay. Yabancı dilde alınan yol son derece açık. Evde takviye, tekrar da son derece önemli. Hayatın mimarı çocuklarımızın, keşfederek, gözlemleyerek, yaşayarak öğrenme prensibiyle, kendi iç disiplinlerini kazanarak, hayata daha kolay adapte olabilmelerine “Medi Anaokulu” güvenli bir kapı açıyor. Biz velilere düşen en önemli görev ise eğitmenlerle işbirliği içinde olmak, evde okul programlarını pekiştirmek. Böylece çocuğumuzu daha iyi anlayabilmek. Çocuğun ilk okulu evidir, Evinizde veremediğiniz “ilk” değerleri, kısa sürede okuldan, eğitmenden beklemememiz yerinde olur.

Güzel okulumuzun, güler yüzlü yetkilileri, sevecen öğretmenlerine, lezzetli yemek yapa, güvenle okula götüren, tüm emek veren görevlilerine gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Biz güzel, mutlu bir aileyiz.

Böyle bir aile her çocuğun hakkı, sahip olmaları temennilerimle….